اخبار

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اولویت واکسیناسیون کرونا در شهرستان زهک

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اولویت واکسیناسیون کرونا در شهرستان زهک

کارگروه سلامت و امنیت غذایی با الویت برنامه واکسیناسیون کرونا با حضور فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و مسئولین و نمایندگان سایر ادارات در محل فرمانداری شهرستان زهک تشکیل شد . 🔹در ابتدای جلسه دکتر مجتبی رفیق دوست مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان زهک گزارشی از روند واکسیناسیون کرونا و پوشش واکسیناسیون گروههای مختلف سنی را ارائه نمود و اظهار داشت: با انجام واکسیناسیون حداکثری مردم بر علیه بیماری کووید ۱۹ و رعایت پروتکل های بهداشتی، سیر صعودی موارد ابتلا، موارد بستری و مرگ بسیار کاهش می یابد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان در ادامه همکاری مردم و ادارات شهرستان در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون گروههای سنی را خواستار شد و افزود : براساس اولویت های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت، تزریق واکسن کرونا در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاههای سلامت، خانه های بهداشت و همچنین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در حال انجام است .

مهندس اربابی فرماندار شهرستان زهک در این جلسه، ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، از تلاش پزشکان و کادر بهداشت و درمان شهرستان زهک در امر مقابله با بیماری کرونا قدردانی نمود و گفت: جامعه پزشکان و مدافعان سلامت، همانگونه که در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند امروز نیز در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و در این راه شهدای زیادی را تقدیم نمودند .

وی با اشاره به تجربیات کسب شده در دوران شیوع بیماری کرونا در کشورهای مختلف دنیا، گفت: شیوع بیماری کرونا در جامعه سبب شده به این نتیجه برسیم که تغییر در سبک و روشهای زندگی ضروری است  و تنها راه مبارزه با بیماری کرونا افزایش واکیسناسیون افراد جامعه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

مهندس اربابی در ادامه از تلاش و همکاری بسیجیان و سایر ادارات شهرستان با شبکه بهداشت و درمان در اجرای منظم و دقیق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیر و تشکر نمود و افزود : همانگونه که در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کلیه نیروهای بسیجی و ادارات شهرستان در راستای مقابله با بیماری کرونا با کادر بهداشت و درمان همکاری نمودند در راستای پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا نیز ضروری است که ادارات، شوراهای اسلامی، نیروهای بسیجی، روحانیون و ریش سفیدان جهت پوشش گسترده واکسیناسیون کرونا در سطح شهرستان نسبت به اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم همکاری نمایند .

در ادامه کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها شبکه بهداشت و درمان، گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و پوشش واکسیناسیون در شهرستان را ارائه نمود .

۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید